01-02.07.2017 r. Targi AGRO-TECH w Minikowie

Jak co roku, w pierwszy weekend lipca odbyły się największe w województwie kujawsko-pomorskim i jedne z większych w Polsce Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH, zorganizowane przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Corocznie impreza ta gromadzi ponad 450 wystawców, obsługujących branżę rolniczą i cieszy się zainteresowaniem około 35 tys. zwiedzających.

Wśród licznych wystawców, znalazła się Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Chrząstowie. Na specjalnie przygotowanym stoisku, pracownicy SDOO w Chrząstowie i ZDOO w Głębokim udzielali porad z zakresu odmianoznawstwa i uprawy roślin rolniczych. Zainteresowani mogli zapoznać się z wynikami doświadczeń porejestrowych oraz uzyskać informację na temat Listy odmian zalecanych do uprawy w województwie kujawsko-pomorskim i nowości odmianowych.

Tradycyjnie imprezą towarzyszącą drugiemu dniowi targów, był Dzień Pola w SDOO w Chrząstowie. Za organizację Dnia Pola, Stacja otrzymała nagrodę Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH. Nagrodę odebrał kierownik ZDOO w Głębokim, Jerzy Szczygieł.