Dożynki wojewódzko-diecezjalne w Wąbrzeźnie

W dniu 2 września w Wąbrzeźnie odbyły się dożynki wojewódzko-diecezjalne. Tradycyjnie święto plonów rozpoczęło się od mszy świętej i konkursu wieńców dożynkowych. Oficjalna uroczystość odbyła się w wąbrzeskim amfiteatrze. W uroczystościach udział wzięli m.in.: Marszałek Województwa Piotr Całbecki i Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Goście zabierający głos podziękowali rolnikom za włożony trud i pracę. Zwrócili uwagę jak ciężki jest zawód rolnika, który jest w dużej mierze uzależniony od przebiegu pogody, czego przykładem jest rok 2018.

Na specjalnie przygotowanych na tę okazję barwnych, dożynkowych stoiskach można było skosztować tradycyjnych, regionalnych przetworów i potraw. Wśród świętujących byli także pracownicy SDOO w Chrząstowie.

Na stoisku przygotowanym przez Stację rolnicy i przybyli goście mogli zasięgnąć fachowych porad i informacji z zakresu prowadzonej działalności. Głównym tematem poruszanym w rozmowach z rolnikami była tolerancja odmian na okresowe niedobory wody oraz uprawa roślin białkowych, głównie soi.