Gminne dożynki


W dniu 27 sierpnia 2023 roku odbyły się dożynki gminne. W roku bieżącym gospodarzem święta plonów, połączonego z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, było sołectwo Małocin.

Wśród świętujących byli nie tylko rolnicy, ale także władze samorządowe, przedstawiciele Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz parlamentarzyści.

Dożynki były, nie tylko czasem świętowania i zabawy, ale także podsumowania tegorocznych ciężkich żniw. Panująca w ciągu roku susza, a także niekorzystny przebieg pogody utrudniający zbiór, przyczyniły się do niskich plonów, zwłaszcza form jarych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrzastowie, które było odwiedzane przez rolników, Panie Posłanki na Sejm Ewę Kozanecką i Iwonę Marię Kozłowską oraz władze samorządowe.


tradycyjne wieńce dożynkowe
pracownicy SDOO w Chrząstowie siedzący pod namiotem udekorowanym wieńcami dożynkowymi
Dyrektor SDOO w Chrząstowie Pani  Beata Kaliska stojąca w towarzystwie Burmistrza Nakła nad Notecią Pana Sławomira Napierały
Pani Dyrektor SDOO w Chrzastowie Beata Kaliska i Pani Posłanka na Sejm RP Ewa Kozanecka  przeglądające broszurkę o Inicjatywie Białkowej COBORU
Pani Posłanka na Sejm RP Ewa Kozanecka w towarzystwie pracowników SDOO w Chrząstowie przed stoiskiem dożynkowym Stacji.