Wręczenie nominacji do konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw

W dniu 13 maja 2021 roku z inicjatywy Pani Haliny Mnichowskiej, przewodniczącej Komisji Rolnictwa i Infrastruktury Wsi gminy Nakło nad Notecią odbyło się spotkanie rolników z pracownikami Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Komisji Rolnictwa i Infrastruktury Wsi Pani Halina Mnichowska, Pani Ewa Hoppe-Kowalska i Pan Sławomir Krainski, inspektor z wydziału rolnictwa Pan Jarosław Warmke i pracownicy SDOO w Chrzastowie.

W imieniu Stacji gości przywitała kierownik działu badawczo-doświadczalnego Pani Małgorzata Woropaj-Janczak. Następnie starszy specjalista ds. doświadczeń Pan Daniel Krauklis przedstawił historię i główne zadania Stacji oraz omówił proces rejestracji nowych odmian, program Porejestrowego doświadczalnictwa odmianowego, Listę odmian zalecanych do uprawy na terenie naszego województwa oraz główne założenia programu Inicjatywy białkowej.

W części polowej spotkania, goście mieli okazję zobaczyć kolekcję rekomendowanych odmian zbóż jarych i ozimych oraz roślin bobowatych. Duże zainteresowanie wzbudził temat uprawy i doboru odmian soi dostosowanych do warunków naszego województwa.

Pracownicy Stacji zaprosili gości na Krajowy pokaz postępu genetycznego odmian roślin rolniczych, który odbędzie się 18 czerwca w SDOO w Chrząstowie.

Na zdjęciu numer 1 – członkowie Komisji Rolnictwa i Infrastruktury Wsi gminy Nakło nad Notecią, rolnicy i pracownicy SDOO na sali wykładowej

Na zdjęciu numer 2 – członkowie Komisji Rolnictwa i Infrastruktury Wsi gminy Nakło nad Notecią, rolnicy i pracownicy SDOO na sali wykładowej

Na zdjęciu numer 3 – członkowie Komisji Rolnictwa i Infrastruktury Wsi gminy Nakło nad Notecią, rolnicy i pracownicy SDOO na oglądający poletka demonstracyjne z roślinami bobrowatymi.

Na zdjęciu numer 4 – członkowie Komisji Rolnictwa i Infrastruktury Wsi gminy Nakło nad Notecią, rolnicy i pracownicy SDOO na oglądający poletka demonstracyjne ze zbożami ozimymi